Wazon z doniczki

30 czerwca 2021
Wazon4

Wazon, który przedstawię poniżej w pierwotnej swej postaci był ceramiczną doniczką. Wpadłam na pomysł, by zmienić jego funkcję i stworzyć wazon z doniczki, ponieważ nieużywany i niepasujący do wnętrza długo leżakował. Do tego celu nie potrzebowałam zbyt wiele – wystarczyły farby kredowe ;-). Potraktowałam go zatem kolorami zieleni i grafitu – od jakiegoś czasu moim ulubionym połączeniem, które będzie się przewijało przez kilka najbliższych postów ;-).

W tym przypadku na stół wzięłam taką oto doniczkę…

Farby kredowe od Annie Sloan, które użyłam do tej metamorfozy to kolory antibes green, amsterdam green oraz grapfite i old white do jego rozjaśnienia. Pierwszą warstwę nałożyłam pędzlem dość nierównomiernie w kolorze ciemnej butelkowej zieleni. Nie musiała ona idealnie zakrywać bieli, by nie tworzyć jednolitej barwy na całości. Na taką podstawę zaczęłam miejscowo nakładać antibes green za pomocą gąbki, tak by tylko gdzieniegdzie rozjaśnić barwę. Nie czekając na wyschnięcie, dalej nakładałam grafit połączony w różnych proporcjach z zieleniami. I tutaj już zaczęła się zabawa, bo farby łączyłam ze sobą dowolnie, by uzyskać delikatne przejścia od jasnej zieleni po ciemną z efektem cieniowania.

Po pokryciu całego wazonu farbami kredowymi, wzięłam kawałek ręcznika papierowego i zwinęłam go w kształt przypominający kulę. Posłużył mi za coś w rodzaju gąbki, ale ze wzorem. Dzięki temu przykładając go zwiniętego do mokrej jeszcze farby na wazonie mogłam odcisnąć wzór z ręcznika uwieczniając go na powierzchni wazonu. Przedsięwzięcie nie zajęło mi wiele czasu. Musiałam nawet spieszyć się, gdyż farby kredowe bardzo szybko wysychają więc odbicie wzoru robiłam ekspresowo. Po wyschnięciu wszystkich warstw farby, podwójnie zabezpieczyłam powierzchnię bezbarwnym woskiem.

I tak oto powstał wazon z doniczki. Kolejny przedmiot zmalowany przy użyciu farb Chalk Paint Annie Sloan. Efekt, który uzyskałam możecie ocenić na poniższych zdjęciach. A póniej… wziąć starą doniczkę, uruchomić wyobraźnię i samemu wyczarować coś podobnego. 😉

Jeśli macie ochotę obejrzeć inne dodatki do wnętrz stworzone przez mnie przy użyciu tych samych farb zapraszam do odwiedzin tutaj.

Sprawdź także

Brak komentarzy

Leave a Reply