O mnie

Kredowisko to kameralna pracownia ilustracji, w której stosuję farby akwarelowe oraz farby z domieszką kredy jako ich uzupełnienie, a wszystko to zamieszczam na papierze o kredowym wykończeniu, stąd wzięła się nazwa.

Stosowane przeze mnie farby zawierają naturalne pigmenty, co nadaje im niezwykle matowego i naturalnego wykończenia.

Wszystkie moje prace wykonuję ręcznie na każdym etapie ich tworzenia. Dzięki temu ich charakter jest niepowtarzalny i unikatowy.  Zamawiając u mnie kartkę okolicznościową, zakładkę do książki czy ilustrację do pokoju dziecięcego masz pewność, że powstała z dbałością o najmniejszy szczegół.

Fascynacja malowaniem, tworzeniem, ręcznie robionymi przedmiotami była we mnie odkąd pamiętam. Dopiero kilka lat temu wyszła z cienia wypełniając moje życie harmonią i spokojem. Prostota użycia farb akwarelowych i kredowych (bo od nich wszystko się zaczęło) pozwoliła mi rozwinąć w sobie pasję tworzenia. Z biegiem lat malowanie dość sporych mebli (blog) przekształciło się w malowanie na niewielkim formacie papieru akwarelowego. Dzięki temu mogę realizować i urzeczywistniać pojawiające się nieustannie nowe pomysły, inspirując się otaczającym mnie lasem, jeziorami, polami. W moich pracach znajdziecie mnóstwo motywów roślinnych, bo kontakt ze środowiskiem naturalnym uruchamia moją kreatywność i rozwija mnie.

Potrzeba tworzenia w rytmie slow, ekologicznie i z naciskiem na nierozerwalny związek człowieka z naturą to moje spełnienie. Arogancją byłoby to ignorować.

Zapraszam Cię zatem do mojego nieśpiesznego świata.

Natalia Konieczka